SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teservis 8597008
*
nr 859 7008
Teservis
på bricka, 5 delar, aluminium, Picquot Ware, England, 1950-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 19:00:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 10:34:42
1
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminium bricka engelsk england europa picquot ware silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
5033 Bestick
16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt:..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
5189 Bestick
nysilver, ca 50 del
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07
-
5035 Bestick
silver, diverse, 17 delar. Längd: 10,5-19,5, vikt:..//
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:54
-
5032 Coasters
6 st, silver, 1945, diameter, 8. Vikt: 260 gr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
5178 Dosor
ett par, silver London. Diameter: 9 cm. Vikt: 124g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:55
-
5034 Druvsax
silver, Georg Jensen. Längd: 14 cm. Vikt: 55 gr br..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47
*
Teservis
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7008
Teservis
på bricka, 5 delar, aluminium, Picquot Ware, England, 1950-tal
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 10:34:42 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminium bricka engelsk england europa picquot ware silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
5033 Bestick
16 delar, silver, Chippendale. Längd: 18-22, vikt:..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
5189 Bestick
nysilver, ca 50 del
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:07 -
5035 Bestick
silver, diverse, 17 delar. Längd: 10,5-19,5, vikt:..//
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:54
-
5032 Coasters
6 st, silver, 1945, diameter, 8. Vikt: 260 gr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
5178 Dosor
ett par, silver London. Diameter: 9 cm. Vikt: 124g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:55 -
5034 Druvsax
silver, Georg Jensen. Längd: 14 cm. Vikt: 55 gr br..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:47